top of page

Paskutinis radijo pagonis

radijo teatro pjesė

Tai buvo pirma mano radijo pjesė. 2011m ji LRT organizuotame radijo teatro pjesių konkurse laimėjo antrą vietą (pirma vieta tais metais nebuvo niekam skirta, buvo skirtos dvi antros vietos). Vėliau LRT radijuje pagal ją radijo spektaklį sukūrė režisierius Algimantas Pociūnas. Vaidino: Vytautas Anužis, Vytautas Rumšas, Arūnas Vozbutas, Vilija Mackevičiūtė, Regina Garuolytė, Mindaugas Jusčius, Robertas Balčiūnas).

---

Tik  išgirdęs apie radijo pjesių konkursą, priėmiau tai kaip tam tikrą iššūkį, provokaciją gerąja to žodžio prasme. Išprovokuoti save patį pamąstyti ir pergalvoti, o ką aš norėčiau išgirst radijo teatre? Kas mane „pagautų" ir užkabintų? Ar temų aktualumas? Ar pats siužetas? Ar priemonės? Nes pats, prisipažinsiu, iki šiol radijo teatro neklausydavau...Tiesą pasakius, prieš pradėdamas rašyti pjesę neturėjau nei vieno atsakymo, turėjau tik norą paeksperimentuoti su radijo teatro galimybėmis ir forma." 
„Paskutinis radijo pagonis" atskleidžia dviejų pasaulėjautų, dviejų kartų susidūrimą. Kaip mes gyvename šioje sandūroje? „Šnekėdamas už pagrindinį personažą, kuris yra vyresnės, ne mano kartos, bandau suprasti ją...Džiaugiuosi, kad pagrindinį vaidmenį spektaklyje sutiko atlikti Vytautas Anužis. 

Apdovanojimai:

  • 2011m ji LRT organizuotame radijo teatro pjesių konkurse laimėjo antrą vietą

bottom of page