top of page

PRA...

vienaveiksmė monopjesė pradedančiam aktoriui

2007m. Režisierius Aidas Giniotis mane beatodairiškai palaikė dirbant su šia, mano paties parašyta, medžiaga. Tai buvo ir mano aktorinio magistrinis darbas. Režisierius A. Giniotis buvo tas kuris įžvelgė ir patikėjo mano jėgomis sukurti šį monospektaklį. Nors labai daug dirbau vienas, vis tik režisūrinis A. Giniočio matymas davė spektakliui rėmus ir dinamiką.  Taip pagal mano  "vienaveiksmę monopjesę pradedančiam akotoriui" atsirado spektaklis "PRA... vieno aktoriaus, vienos dalies prasidėjimas" . Spektaklis ilgai buvo rodomas teatro laboratorijoje "Atviras ratas", apvažiavo visą visą Lietuvą, dalyvavo užsienio festivaliuose. Teko šią pjesę pačiam vaidinti ir anglų, ir rusų kalbomis.  Buvo daug kur pastebėtas ir įvertintas. Man tai buvo ilgo mano kaip aktoriaus ir kaip dramaturgo kelio PRAdžia. 

Vėliau ši pjesė sudomino daugybę ypač jaunų teatro kūrėjų. Kiek žinau ši pjesė buvo pastatyta Klaipėdos dramos teatre, Alytaus dramos teatre, ją rinkosi ir interpretavo ir "Pradedantys" aktoriai ir aktorės LMTA Balkono teatre. Esu girdėjęs, kad ją rinkosi ir neprofesionalūs aktoriai ir jauni žmonės besimokantys  dar mokykloje. 

Apdovanojimai:

  • 2010 m. Pjesės „Vienaveiksmė monopjesė PRAdedančiam aktoriui“ ir „Sudie, idiotai!” įtrauktos į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto  išleistą knygą „ XXI amžiaus lietuvių dramaturgija“ 

  • 2008 m. Geriausias aktorius mažojoje scenoje – Justas Tertelis ( „Pra“ vieno aktoriaus,vienos dalies prasidėjimas“ rež. A. Giniotis) „ Lietuvos teatrų pavasaris’08”

  • 2008 m. Už J. Tertelio „Vienaveiksmės monopjesės PRAdedančiam aktoriui“ režisierius A. Giniotis buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ nacionalinės dramaturgijos kategorijoje. (Teatras ATVIRAS RATAS)

  • 2008 m. žiūrovų prizas už geriausią spektaklį mažojoje scenoje („PRA vieno aktoriaus vienos dalies prasidėjimas”, rež. A. Giniotis), „Lietuvos teatrų pavasaris '08“

  • 2007 m. J. Tertelio „Vienaveiksmė mono pjesė pradedančiam aktoriui“ atrinkta į pirmąjį penketuką Nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė 07”

bottom of page