top of page

Atviras ratas(autobiografinės improvizacijos)   ir 

Lietaus Žemė(biografinės improvizacijos) 

Šių abiejų įspūdingų spektaklių idėjų autorius ir režisierius yra Aidas Giniotis. Tuo pačiu man tai yra ypatingi teatriniai ir kūrybiniai reiškiniai, kurie formavo mane kaip teatro kūrėją, kaip aktorių, dramaturgą, režisierių. Tuo pačiu tai, spektakliai pasižymintys vertybiniu pagrindu ant kurio stovi, auga ir gyvuoja ir visos Teatro laboratorijos "Atviras ratas" kūryba. Džiugu būti ir šių procesų bendraautoriumi, nes abiejuose šiuose spektakliuose aktoriai dalyvauja, ne tik kaip vaidmenų atlikėjai, bet kaip istorijų pasakotojai, istorijų rinkėjai, dramaturgai, režisieriai ir autoriai. Kaip žmonės. 

Sunku žodžiais įvardinti šių spektaklių svarbą mano kūrybiniame kelyje. Gal geriausia tiesiog ateiti į spektaklį. 

Žemiau rasi oficialų  "Lietaus žemės" aprašą.

Spektaklis „Lietaus žemė“ - tai biografinės improvizacijos, kurios remiasi rate sėdinčių žmonių gyvenimo istorijomis. Tarpukario ir pokario metų įvykių siejamų žmonių tikras gyvenimo istorijas, kurios palietė kiekvieną iš jų asmeniškai, teatro laboratorijos aktoriai  perteikia “Atviro rato” kūrybiniu principu.

Spektaklyje nesiekiama tiksliai dokumentiškai atkurti tuo laikotarpiu gyvenusių asmenų biografijas – aktoriai ieško būdų, kaip tuos žmones prakalbinti čia ir dabar. Teatrine kalba. Per save apie kitus. Apie praeitį gyvenant šiandiena, bet galvojant apie ateitį.


Tie, kas neatsimena  praeities klaidų, yra pasmerkti jas pakartoti.“ (George Santayana)
  

bottom of page