top of page

Sudie, Idiotai!

antidetektyvinė pjesė

Šį spektaklį režisavo režisierius Aidas Ginotis. Šiame spektaklyje, ne tik vaidinu, bet esu teksto autorius, tuo pačiu ir režisieriaus A. Giniočio asistentas, kuriant teko įsigilinti į spektaklio medžiagą, teko kuruoti  repeticijų procesą, bei siūlyti spektaklio sceninius sprendimus. 

Teatro laboratorijos Atviras ratas aktoriaus, dramaturgo, režisieriaus Justo Tertelio antidetektyvinė pjesė „Sudie, idiotai, arba Ne rugiuose, bet prie bedugnės“ – tai istorija apie konfliktišką paauglį, nerandantį vietos gyvenime,  apie nepritapimą mokykloje, šeimoje bei draugų tarpe, apie jauną žmogų, nerandantį išeities ir jau galvojantį apie savižudybę. Teatro laboratorija ATVIRAS RATAS bando teatrine kalba susikalbėti su maištaujančiais paaugliais, per spektaklio tematiką padėti suprasti, kad jie nėra vieniši, kad gali kalbėti, pasakoti, spręsti savo problemas. Ir visada matyti išeitį.   


Melstis. Kartais labai gerai pasimelsti. Vaikystėje visada prieš miegą melsdavausi. Ir padėdavo. Po to nustojau. Bet vieną dieną, po labai ilgo laiko, pagalvojau, kad reikia nueiti į bažnyčią pasimelsti. Nuėjau, bet bažnyčia buvo uždaryta. O ant durų toks lapelis, kuriame surašytos bažnyčios darbo valandos. Ne laiku pataikiau. Dievas, matyt, dar nebuvo atvykęs į darbą. Bet užtat šalia esantis prekybos centras dirbo pilnu pajėgumu. Užėjau ir pasimeldžiau.
Justas Tertelis. „Sudie, idiotai, arba Ne rugiuose, bet prie bedugnės“


„...grįžtant prie to, kas man yra teatras apskritai, galiu pasakyti, kad tai neturėtų žiūrovui turėti jokios reikšmės, nes, kaip sakoma, teatras yra mūsų pačių atspindys. Tad aš jame matau savo atspindį, jūs – savąjį. Tikiuosi, jūsiškis tyresnis.“
Justas Tertelis. Festivalio „Versmė“ konferencijos medžiaga

Apdovanojimai:

  • 2009 m. Pjesė „Sudie, idiotai!”. Nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė‘09″ atrinkta į geriausių pjesių penketuką. 

nuorodos: google
bottom of page