top of page

PRA...

vienaveiksmė monopjesė pradedančiam aktoriui

Čia pirmoji profesionali mano pjesė. Nuo jos daug kas PRAsidėjo. Pradžioje pagal ją sukūriau mono spektaklį(rež.A.Giniotis). Šis spektaklis apvažiavo beveik visą Lietuvą, dalyvavo skirtinguose festivaliuose ir Lietuvoje ir užsienyje, todėl teko šią pjesę pačiam vaidinti ir anglų ir rusų kalbomis.  

Vėliau ši pjesė sudomino daugybę ypač jaunų teatro kūrėjų. Kiek žinau ši pjesė buvo pastatyta Klaipėdos dramos teatre, Alytaus dramos teatre, ją rinkosi ir interpretavo ir "Pradedantys" aktoriai ir aktorės LMTA Balkono teatre. Esu girdėjęs, kad ją rinkosi ir neprofesionalūs aktoriai ir jauni žmonės besimokantys  dar mokykloje. 

Apdovanojimai:

  • 2010 m. Pjesės „Vienaveiksmė monopjesė PRAdedančiam aktoriui“ ir „Sudie, idiotai!” įtrauktos į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto  išleistą knygą „ XXI amžiaus lietuvių dramaturgija“ 

  • 2008 m. Geriausias aktorius mažojoje scenoje – Justas Tertelis ( „Pra“ vieno aktoriaus,vienos dalies prasidėjimas“ rež. A. Giniotis) „ Lietuvos teatrų pavasaris’08”

  • 2008 m. Už J. Tertelio „Vienaveiksmės monopjesės PRAdedančiam aktoriui“ režisierius A. Giniotis buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ nacionalinės dramaturgijos kategorijoje. (Teatras ATVIRAS RATAS)

  • 2008 m. žiūrovų prizas už geriausią spektaklį mažojoje scenoje („PRA vieno aktoriaus vienos dalies prasidėjimas”, rež. A. Giniotis), „Lietuvos teatrų pavasaris '08“

  • 2007 m. J. Tertelio „Vienaveiksmė mono pjesė pradedančiam aktoriui“ atrinkta į pirmąjį penketuką Nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė 07”

bottom of page